Nauka tenisa dla osób dorosłych


Chcesz zacząć grać lepiej? Właśnie to jest najważniejsze – Twoja chęć. Jeśli ją masz, wspólnie będziemy płynnie odkrywać kolejne poziomy jakości Twojej gry. Na zajęciach indywidualnych, dwuosobowych i grupowych. Niezależnie od Twoich aktualnych umiejętności, kondycji i wieku.

Trening indywidualny
Zajęcia przeznaczone dla osób oczekujących profesjonalnej pomocy trenera. Ich forma angażuje zawodnika i doskonali umiejętności, które przydadzą się w każdej sytuacji na korcie. Trener skupia się na technice gry swojego podopiecznego, taktyce oraz przygotowaniu koordynacyjnym i fizycznym. Trener pomaga w wyeliminowaniu błędów technicznych.

Trening grupowy
Zajęcia kierowane do osób, które chcą grupowo spróbować sił na korcie. Wystarczy podać liczbę osób dla których przeznaczony ma być trening. Trener prezentuje szereg taktyk, które mogą być wykorzystane podczas rywalizacji sportowej.

Tenis Xpress
Łatwy, aktywny i przyjemny cykl treningów dla początkujących osób dorosłych.
Kurs obejmuje 6 półtoragodzinnych, lub 9 jednogodzinnych cotygodniowych treningów (razem cykl szkoleniowy trwa 9 godzin). Każde zajęcia prowadzone są ściśle według programu opracowanego przez specjalistów Międzynarodowej Federacji Tenisa. W czasie kursu używane są piłki pomarańczowe (50% wolniejsze niż piłki standardowe) oraz zielone (25% wolniejsze) co ma duży wpływ na szybkie opanowanie techinki poszczególnych uderzeń i na długie wymiany od samego początku nauki.

Osoba, która ukończy kurs będzie znała podstawy techniki uderzeń i taktyki oraz będzie umiała grać na punkty, zgodnie z regułami gry w tenisa ziemnego, potrafiąc rozgrywać mecze na pełnowymiarowym korcie z zastosowaniem piłki "zielonej".

Na kurs zapraszamy:
- osoby dorosłe, które nigdy nie grały w tenisa
- osoby, które uczyły się grać w tenisa, ale nigdy nie grały "samodzielnie", tzn. bez trenera
- początkujących graczy, którzy wracają do gry po długiej przerwie